Dom Zakupy

Jak oświetlić ogród i taras?

Posiadając swój dom mamy wygodę i możliwość skorzystania z tarasu oraz posiadania pięknego ogrodu. Jednak nie zawsze jednak możemy liczyć na dobrą pogodę, czasami poranne słońce zastępuje deszcz albo nadchodzi zbyt ciemny wieczór. Wtedy warto zaopatrzyć się w oświetlenie oraz zadaszenie tarasu.

Zadaszenie tarasu – jak na warunki atmosferyczne w swoim ogrodzie?

Ogród to najbardziej pożądana część przez mieszkańców bloków i małych działek, dlatego, gdy już zabieramy się za zakup nowej działki i budowy domu, myślimy o zagospodarowaniu kawałka zieleni i to bardzo dobry pomysł. Jednak, gdy zaczynamy projektować ogród, musimy mieć na uwadze oświetlenie. Wiedzą o tym doskonale osoby, które chcą o każdej porze dnia cieszyć się przygotowanym ogrodem. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy wybrany ogród jest niewielkich rozmiarów, czy olbrzymich rozmiarów, ponieważ dobrze dobrane oświetlenie wieczorami i nocami wyeksponuje walory każdej przestrzeni. Ogrodowa aranżacja świetlna zależy od preferencji posiadacza ogrodu i jego aspektów. Jeśli mamy dużo drzewek to warto zdecydować się na lampy wiszące w formie metalowych klatek, te ciekawie skomponują się z postawnym pniem i oświetlą dróżkę.

Przygotowanie tarasu – jakie pierwsze kroki wykonać, by stworzyć zadaszenie tarasu?

Podobnie do ogrodu taras również potrzebuje oświetlenia, aby móc o każdej porze, nawet o zmroku cieszyć się chwilą spędzoną na tarasie. Oświetlenie tarasu można wykonać lampami ledowymi lub tradycyjnymi żarówkami ciepłymi. Jednak najnowsze rozwiązanie proponuje nam użycie światła ledowego na baterie słoneczne, czyli solary. Można wybrać różnej wielkości i zamieścić takie lampki na słupkach lub pod zadaszeniem, jak również pod schodami lub dookoła, na brzegach podłogi tarasu. Gdy poranne promyki słońca witają nas wesoło, możemy zjeść śniadanie na tarasie, racząc się widokami zieleni i kwiatów w ogródku. A wraz z nadchodzącym wieczorem czujemy się zrelaksowani wśród drzewek, siedząc na ulubionej ławce na tarasie. To wszystko można mieć jak z bajki, jednak pewien aspekt nie powinien nam umknąć. Mieszkając w Polsce mamy różne stany pogody i warunki atmosferyczne mogą nam zmienić nasz obraz o wypoczynku przy domu. Można się na to przygotować, podczas budowy swojego kącika warto pomyśleć o różnych warunkach pogodowych, takich jak deszcz lub mocne słońce w południe, i zdecydować się na zadaszenie tarasu. Koszt takiego dodatku do tarasu nie jest mały jednak efekt i rolę, jaką ma spełniać, zadowoli każdego właściciela domu. Tarasy są bardzo praktycznym miejscem na wypoczynek czy spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi. Jeśli zaś chodzi o utrzymanie tarasu, to jest on o wiele tańszy od balkonów i wiat ogrodowych.

Jak oświetlenie i zadaszenie tarasu wpływa na jego wygląd i użytkowanie?

Łatwe wyjście, wprost z domu na piękny i suchy taras o każdej porze może zagwarantować dobre zadaszenie. Wieczorami zaś możemy dotrzeć do każdego miejsca i widzieć wszystkie walory naszego ogrodu, dzięki oświetleniu. Odkryty i nasłoneczniony taras to idealne miejsce na opalanie, czasem, a nawet częściej niż czasem, przegrywa ten widok z deszczem i wiatrem sprawiając, że znów nasze idealne śniadanie, opalanie na leżaku staje się mniej idealne, a wręcz nierealne. Dlatego, mimo że odkryty taras jest bardzo ładny i przydatny, to nie zawsze jest on również praktyczny. Jeśli nie pomyśleliśmy o tym wcześniej, to zapewne dość szybko zaczniemy zastanawiać się nad tym, jak go skutecznie zadaszyć. Jeśli jesteśmy jeszcze na etapie budowy domu albo wybierania właściwego projektu, tym bardziej weźmy pod uwagę kwestię czy nasz taras powinien być zadaszony. Nie jest to wbrew pozorom zadanie trywialne, dlatego warto zapoznać się z różnymi opcjami w projektach domu oraz zapoznać się z kosztem budowy solidnego zadaszenia, tak, aby cieszyć się nim przez długie lata. Oddzielenie się od słońca zadaszeniem sprawi, że nie tylko unikniemy poparzeń słonecznych czy też urwania chmury oraz zalania podestu, ale również zachowamy taras w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *