porady prawne kraków
Różności

Kiedy możemy potrzebować prawnika?

Nieznajomość prawa nie oznacza, że przepisy w nim zawarte nas nie obejmują. Z każdym rokiem wzrasta liczba obszarów, w których każdy z nas ma bezpośrednią styczność z prawem. Właściwe zinterpretowanie zapisów umowy jest istotne w wielu sytuacjach: podczas zakupu mieszkania, podpisania leasingu czy nawet ściągnięcia nowej aplikacji na telefon. Kiedy niezbędna może okazać się pomoc prawnika?

Kiedy pomoc prawnika może okazać się niezbędna?

Obecnie pomoc prawna może okazać się niezbędna na każdym etapie naszego życia. Zarówno w przypadkach, w których chodzi o kwestie związane z pracą — w trakcie negocjacji nowej umowy zatrudnienia lub podczas niesłusznego zwolnienia, jak i w sprawach rodzinnych, takich jak np. Otrzymanie zasiłku po zmarłej osobie czy rozwód. Z usług adwokata warto skorzystać także w sprawach karnych, w których ktoś inny działał na naszą niekorzyść i np. Okradł nasze mieszkanie, lub w sytuacji, w której to my dopuściliśmy się czynu karnego. W końcu czynu niezgodnego z prawem można dokonać w sposób niezamierzony i nieplanowany – jak choćby korzystając w nieuprawniony sposób z firmowego auta lub ściągając z Internetu film. Nieustanie wzrastająca świadomość Polaków w kwestiach prawnych sprawia, że coraz większe grono potrzebuje pomocy adwokata lub radcy prawnego. Taki stan rzeczy można zauważyć, spoglądając w statystyki wyszukiwania poszczególnych fraz w Google, takich jak np. „porady prawne Kraków”.

Obszary życia, w których niezbędna może okazać się pomoc prawnika?

Do obszarów, w których coraz więcej osób poszukuje pomocy specjalisty dobrze znającego się na prawie, zaliczyć można:

  • Rozdzielność majątkowa przed ślubem — w chwili wstąpienia pary w związek małżeński, ma miejsce powstanie wspólnoty majątkowej. Małżonkowie mogą jednak podpisać rozdzielność, zwłaszcza gdy jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą, w której długi firmy mogą być pokryte majątkiem lub w sytuacji, gdy wyłącznie jedno z nich wykorzystując swoje możliwości, przyczynia się do powiększenia majątku;
  • Zakup mieszkania przez parę będącą w nieformalnym związku;
  • Pomoc w przypadku popełnienia przestępstwa lub wykroczenia;
  • Pomoc w dochodzeniu roszczeń konsumenckich;
  • Pomoc w sytuacji przedawnionych roszczeń;
  • Pomoc w przypadku kradzieży tożsamości lub wyłudzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *