Dom Różności Zakupy

Ogród zimowy jak z bajki – budowa, meble, gatunki roślin

Ogród zimowy na tarasie to alternatywa dla klasycznego kawałka zieleni. Można z niego korzystać przez cały rok, jednakże posiada jeszcze inne zalety. Warto przekonać się jakie meble sprawdzą się tutaj najlepiej, a także w jaki sposób rozpocząć jego budowę.

Jak zbudować ogród zimowy?

Ogród zimowy na tarasie musi być przede wszystkim dobrze usytuowany. Jedną z opcji jest wykorzystanie tarasu, który zbudowano kilka bądź kilkanaście lat temu, a druga polega na wykonaniu nowego fundamentu. To właśnie na nim w dalszej kolejności stawia się konstrukcję. Kiedy chodzi o ogród na tarasie, który powstał już jakiś czas temu oznacza on przede wszystkim sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Z kolei największy minus to brak dużych możliwości w trakcie dobierania bryły ogrodu. Kiedy mamy do czynienia z nowym fundamentem samo nasuwa się stwierdzenie, że kosztuje on nieco więcej niż inne modele. Jednakże właściciele mogą stworzyć idealny kąt po każdym względem i nie trzeba wtedy zważać na inne wytyczne.

Budowę ogrodu zimowego zaczyna się od stworzenia konstrukcji. Konstrukcja zostaje zamontowana do podstawy ogrodu, a także ścian domu do których będzie przylegać ogród zimowy. Wspomniane profile umożliwiają zainstalowanie dachu w którego skład wchodzą krokwie oraz rynny systemowe. Dzięki wspomnianym elementom woda nie stanowi zagrożenia dla ogrodu. Z kolei, kiedy wziąć pod uwagę ściany konstrukcji, do ich produkcji używa się składników nieotwieranych bądź otwieranych. Otwierane to okna, które mogą rozchylać się, rozwierać, podnosić się, przesuwać, albo otwierać w formie harmonijki. W dalszej kolejności należy wspomnieć o przeszkleniu, które jest bardzo istotne. Konstrukcja ogrodu musi zostać wzbogacona o szyby zespolone, które z kolei składają się z dwóch bądź większej ilości tafli szkła. Najlepiej sprawdzą się modele posiadające powłokę antyrefleksyjną, dzięki której temperatura nie będzie oscylować w górnych granicach wytrzymałości. Z kolei dach ogrodu należy wykonać z zespolenia szkła hartowanego, a także laminowanego. Taki wybór sprawi, że istnieje zdecydowanie mniejsza szansa na pojawienie się uszkodzeń mechanicznych.

Pozostałe elementy ogrodu zimowego

Trudno wyobrazić sobie ogród zimowy na tarasie bez odpowiednio skompletowanych mebli oraz roślin. To miejsce w którym kwiaty, egzotyczne rośliny i kolorowe krzaki powinny stanowić najważniejszy element. Można umieścić je na specjalnych kwietnikach, poustawiać na podłodze oraz wszędzie, gdzie tylko przyjdzie na to ochota. Jako, że w ogrodzie zimowym panują bardzo korzystne warunki jest to miejsce w którym można umieścić każdy rodzaj kwiatów czy drzewek i krzewów. Wilgotność powietrza zachowana jest na idealnym poziomie, dochodzi do tego ciepło oraz odpowiednie nasłonecznienie i wszystko rośnie wprost idealnie. Z kolei kiedy wziąć pod uwagę meble. Powinny być one przede wszystkim wygodne, gdyż ogród zimowy korzy się przede wszystkim z odpoczynkiem i relaksem. Nie ma tutaj miejsca na wysokie, niewygodne krzesła, które kojarzą się jedynie z biurami czy ewentualnie barem. To doskonałe miejsce na fotel na biegunach, wygodną kanapę oraz niskie krzesła, które można przesuwać bez większych trudności. Nie sposób zapomnieć o lampce, która oświetli czytane książki oraz nada charakteru w trakcie zimowego wieczoru. Wszystko co znajdzie się w tej części domu powinno tworzyć charakter oraz umożliwiać wyciszenie się oraz odprężenie organizmu po ciężkiej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *