Zdrowie

Przeziębienie nie tylko ad morzem

Wiosenna pogoda wystawia nasze zdrowie na próbę. Deszcz, ochłodzenie, silny wiatr i duże zmiany temperatur narażają organizm na infekcje. W walce z wiosennym osłabieniem kluczową rolę odgrywa szybka reakcja na pierwsze objawy.
Wiosna to czas, w którym nasz organizm jest szczególnie narażony na infekcje.

Zmienna pogoda, chłodne poranki i duże wahania temperatur sprawiają, że znaczenie łatwiej ulegamy chorobom. Niesprzyjające jest również przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, w których wirusy rozprzestrzeniają się błyskawicznie, w tym także poprzez klimatyzację w naszych biurach. Co robić, kiedy poczujemy, że dopada nas wiosenne osłabienie?

Pierwsze niepokojące objawy zauważamy często w środku dnia – zaczynamy odczuwać zmęczenie, znużenie, senność, zaczyna nas boleć głowa i gardło, ciało przechodzą dreszcze, na policzkach pojawiają się wypieki i nie możemy się skoncentrować. Od pierwszego tygodnia września, jak co roku, obserwujemy wyraźny wzrost liczby pacjentów potrzebujących pomocy lekarza pierwszego kontaktu.

Bardzo często przyjmujemy pacjentów z pierwszymi oznakami przeziębienia, infekcji dróg oddechowych czy grypy – mówi Monika Makulska, Prezes Zarządu Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL. W czasie wiosny na infekcje narażone są także dzieci, co jest efektem powrotu do szkół i przedszkoli, gdzie najmłodsi stykają się z nowymi zarazkami, które bardzo łatwo przenoszą się w grupie. Wystarczy, że zachoruje jedno dziecko, a już po chwili u pozostałych maluchów możemy obserwować podobne objawy – dodaje Monika Makulska z MEDINTEL.

Last minute dla zdrowia

W sytuacji, gdy zauważymy, że nasz organizm jest osłabiony i występują pierwsze symptomy przeziębienia czy grypy, warto działać od razu. Nieleczone infekcje mogą wywoływać inne komplikacje, a także przyczyniają się do częstego powrotu choroby. Gdy zaniedbamy objawy nadchodzącej choroby, prawdopodobnie pojawi się ona ponownie po pewnym czasie. Jeśli szybko zareagujemy na niepokojące objawy, możemy zatrzymać rozwój infekcji i uniknąć pogorszenia samopoczucia w kolejnych dniach.

Z tego względu, w wiosennym okresie w naszej przychodni oferujemy konsultacje lekarskie Last Minut Dnia w specjalnej, atrakcyjnej cenie – mówi Monika Makulska z Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL. Codziennie od poniedziałku do piątku po godzinie 18.00 i w soboty w godzinach otwarcia przychodni konsultacje lekarza pierwszego kontaktu dla dorosłych dostępne są za 99 zł. Dzięki temu pacjenci nie muszą czekać na wizytę lekarską do następnego dnia, a godziny przyjęć lekarzy nie kolidują z obowiązkami zawodowymi.

W przypadku wiosennych infekcji warto działać od razu i nie odkładać wizyty u lekarza. Odpowiednie leczenie, odpoczynek czy ,,wygrzanie się” może powstrzymać chorobę i sprawić, że szybko staniemy na nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *