Dom Różności

Sufit podwieszany w salonie – czy warto?

Podwieszany sufit to rozwiązanie, które może dodać wnętrzu stylu i uroku, zwłaszcza gdy dobierze się do niego dopasowane lampy sufitowe do salonu. Z takiego rozwiązania w aranżacji wnętrz można skorzystać również, gdy chce się ukryć pewne niedoskonałości mieszkania.

Stanowiąca alternatywę w stosunku do klasycznego sufitu stropowego wersja podwieszana to rozwiązanie, które nie powoduje komplikacji podczas użytkowania, a związanych z pęknięciami, czy odpryskami tynku. Wynika to z rodzaju materiałów stosowanych do jego materiałów.

Do wykonania sufitów podwieszanych wykorzystywane są:

  • płyty gipsowo-włóknowe,
  • materiały stalowe,
  • drewniane listy,
  • tworzywa PCV.

Podstawowym problemem z sufitami klasycznymi w budynkach piętrowych jest to, że z czasem pojawiają się na nim nieestetyczne rysy. Dodatkowo nierówności na powierzchni mogą prowadzić do odpryskiwania tynku, czy odpadania farby. W celu ukrycia takich niedoskonałości pomieszczenia doskonale nadaje się sufit podwieszany. Pozwala ton obniżyć pomieszczenie, a pod stropem ukryć między innymi elementy instalacji. Dodatkową zaletą jest to, że można uzyskać dodatkową warstwę izolacji.

Jakie są zalety podwieszanego sufitu?

Podstawową zaletą sufitu podwieszanego jest to, że w łatwy sposób można poprawić wygląd pomieszczenia. Równocześnie takie rozwiązanie wcale nie musi zmniejszyć wnętrza, a wizualnie można uzyskać efekt bardziej przestronnej przestrzeni. Wszystko zależy od projektu oraz sposobu montażu.

Dodatkowymi zaletami sufitów podwieszanych są:

  • bezpieczeństwo w użytkowaniu,
  • walory estetyczne.

Gdy podczas montowania sufitu podwieszanego wykorzysta się wypełnienie, choćby w postaci wełny mineralnej, wówczas można ograniczyć starty ciepła, a także wytłumić dźwięki. Natomiast walory estetyczne są w stanie podnieść stylowe lampy sufitowe do salonu.

Lampy sufitowe do salonu, które zwiększają estetykę wnętrza

Wybierając typy lamp do wykorzystania na sufitach, warto brać pod uwagę ich długość i wielkość. Lepiej sprawdzą się plafony, czy kinkiety. Długie, wiszące lampy sufitowe do salonu nie sprawdzą się szczególnie w niskich wnętrzach. Natomiast do większych pomieszczeń, warto zdecydować się na wersję z regulowaną długością. Wpływ na estetykę wnętrza, a także na funkcjonalność oświetlenia ma również to, jak można zamontować wybrany typ lampy. W większości pomieszczeń najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na montaż na samym środku sufitu. Pozwala to zapewnić wnętrzu równomierne doświetlenie, co pozwala ograniczyć konieczność korzystania z dodatkowego oświetlenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *