Firma

Szkolenia dla managerów szansą na rozwój

Najbardziej ogólna definicja terminu manager mówi, że słowo to nazywa osobę podejmującą zawodowe decyzje. W popularnym, najszerszym rozumieniu tego słowa manager to osoba pracująca w przedsiębiorstwach, instytucjach, organizacjach, która uczestniczy w procesach zarządzania i je wdraża. Manager, jako członek kadry zarządzającej musi cechować się poczuciem odpowiedzialności, myślenia strategicznego oraz przewidywania. Menedżerów dzieli się na kilka szczebli:najwyższego, średniego i managerów pierwszej linii.

Dlaczego warto się szkolić?

Szkolenia dla managerów to część życia zawodowego większości pracowników wszystkich szczebli. Nie zawsze jednak spotykają się one z właściwą dla nich akceptacją. Bardzo często managerowie z długim stażem popadają w rutynę powodując, że nawet nie próbują się rozwijać czy zdobywać nowe kompetencje. Dopiero, gdy tracą pracę okazuje się jak bardzo wąski jest ich bagaż umiejętności i jak łatwo było to zmienić korzystając z przywileju tak naprawdę, jakimi są szkolenia dla managerów.
Poszerzanie umiejętności i kompetencji
Niestety wiedza ulega przedawnieniu, szczególnie dzisiaj, gdy zmiany stały się codziennością. Zmieniają się przepisy prawne, pojawiają się nowinki technologiczne, wciąż przeprowadzane są nowe badania społeczne, psychologiczne, stosunków pracy. Rośnie odpowiedzialność pracowników szczebla managerskiego, odpowiedzialność biznesu i współodpowiedzialność za funkcjonowanie instytucji w przestrzeni publicznej.

Szkolenie dla managerów pomaga w przedawnieniu wiedzy

Według specjalistów HR wiedza zawodowa z jaką młody pracownik przychodzi do pracy przedawnia się w okresie dwóch lat od zakończenia edukacji. Można z tym polemizować, raczej przedawnia się ponieważ pracodawca tak naprawdę jej nie potrzebuje. Systematyczne szkolenia managerskie pozwalają kadrze zarządzającej na umiejętne korzystanie z wiedzy swoich pracowników i motywowanie ich z kolei do innych szkoleń zawodowych. Drabina poszerzania kompetencji i umiejętności prowadzi bardzo wysoko i nie powinna mieć końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *