Dom

Zadbaj o oświetlenie w swoim salonie

Salon to wnętrze, w którym spędzany przez nas czas jest najdłuższy.. Oglądamy tam telewizję, bierzemy do ręki książkę, odpoczywamy, gramy w gry planszowe, to do salonu gościmy się z przyjaciółmi i członkami rodziny. Dlatego szalenie istotny jest wybór właściwego światła, tak by sprzyjało najróżniejszym aktywnościom.

Lampy wiszące do salonu

Lampy sufitowe do salonu są najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia, jeśli chodzi o wnętrza dla wielu użytkowników. Dają dużo światła i odpowiednio doświetlają całą powierzchnię bez potrzeby ustawiania dodatkowych lamp. Lampy sufitowe do salonu jakiś czas temu projektowano jedynie w paru typowych kształtach, jednak obecnie trudno nam się zdecydować na wybór wśród ogromu wzornictwa. Część z nich posiada tradycyjny urok wytwornego żyrandola, lecz branża oświetleniowa proponuje rozwiązania, które inspirują oryginalnym i modernistycznym designem oraz rozmaitymi niespotykanymi wcześniej funkcjami i efektami, jak zmiana kolorów. Wiele tych efektów może przypominać nawet światła stroboskopowe!

Jeśli nawet zainstalowaliśmy lampy sufitowe do salonu, dodatkowym rozwiązaniem wartym zastanowienia jest lampa stojąca Najlepiej umieścić ją w narożniku wnętrza lub niedaleko narożnika. Wyróżniającą właściwością lamp stojących jest emisja miękkiego światła, ocieplająca nawet duże pomieszczenia. Lampa na statywie na pewno stanie się ozdobą salonu, niezależnie od designu i stylu, w jakim urządzone jest wnętrze.

Oświetlenie naścienne

Najnowszą modą stało się zawieszanie na ścianach dodatkowych punktów świetlnych. Mogą o być jedwabiste cotton ball, łatwo dostępne w sklepach z wyposażeniem wnętrz, lub lampki na wzór oświetlenia świątecznego – oba rodzaje dodają pomieszczeniom wyjątkowego uroku. Mocuje się je na kilka sposobów, kreując nieregularny układ lub instalując je w linii prostej. Okażą się odpowiednim źródłem klimatu na romantyczny wieczór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *