Lifestyle

Jak dbać o zamsz?

Buty wykonane z miękkiego zamszu to niewątpliwie stylowe buty – prezentują się doskonale, lecz niestety szybko przybrudzają się – przeważnie zimą, czy jesienią a potem nie prezentują się aż tak dobrze. Jak powinno się je czyścić, by nadal prezentowały się ładnie?

Pierwszym z zabiegów by wyczyścić jesienne buty wykonane z zamszu jest przemywanie ich roztworem z sody oczyszczonej oraz zwykłego mleka. Przygotujemy go poprzez rozmieszanie 1 łyżeczkę sodki w szklance zwykłego mleka. Soda oczyszczona ma silne własności odkażające, dobrze oczyszcza i niweluje wszelkie zapachy. Przed przystąpieniem do nakładania roztworu jesteśmy zmuszeni precyzyjnie oczyścić buty z kurzu i pyłu. Warto oczyścić je za pomocą delikatnej szczoteczki. Czyśćmy nasz but wykonując energiczne ruchy ale przy zachowaniu ostrożności żeby nie zniszczyć miękkiej skóry. Do mycia możemy zastosować również szmatkę. W takim rozwiązaniu, zamoczmy materiał a później wyciśnijmy większość płynu, by była tylko wilgotna. Szmatką pocierajmy dokładnie powierzchnię buta póki nie momentu kiedy domyjemy jego cała powierzchnię. Po zakończeniu prania koniecznie trzeba zdjąć całkowicie końcówki sody oczyszczonej przy użyciu chłonnej gąbki. Wystarczy umoczyć ją w ciepłej wodzie oraz odcisnąć jej nadmiar. wody, by była tylko dobrze wilgotna. Oczyszczone buty zostać do wyschnięcia. Najlepiej jest osuszać je w normalnej temperaturze pokojowej i nie stawiać niesamowicie blisko kaloryfera, żeby przypadkiem nie odkleiły się połączone na klej elementy obuwia.

Po osuszeniu oczyśćmy cholewkę ponownie za pomocą szczoteczki. Pamiętajmy o tym, żeby zawsze okresowo dbać o buty ze skóry zamszowej. Na półkach sklepowych i torebki hurtownia znajduje się szeroka paleta specyfików do impregnacji obuwia, jakie chronią przed namiękaniem i umożliwiają cieszenie się nieskazitelną estetyką zamszu nawet w mokre zimowe dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *