Zdrowie

Skuteczność koncentratorów tlenu

Zazwyczaj niedotlenienie organizmu jest stanem będącym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia człowieka, ale i jego życia. Z tym problemem zmagają się prawie wszystkie osoby narzekające na wszelkie schorzenia układu oddechowego. Powszechnie w łagodzeniu podobnych objawów wykorzystuje się tlenoterapię. Zaleceniem dla zastosowania najprawdopodobniej będą przede wszystkim: przewlekła POChP, poszerzenie ścian oskrzeli, zwłóknienie płuc, zwłóknienie torbielowate bądź też BPD. Kiedy w grę wchodzi konieczność rozpoczęcia tlenoterapii, z odsieczą przychodzi skuteczna, fachowa aparatura.

Koncentrator tlenu to nowoczesne urządzenie, które świetnie sprawdza się w trakcie stosowania zarówno w domu, jak również w warunkach szpitalnych. Jego funkcjonowanie opiera się na poborze powietrza z najbliższego otoczenia. Wtedy zostaje ono sprężone, a tlen oddzielany jest od azotu. Niepożądany gaz wypada znowu do otoczenia, tlen natomiast wykorzystywany jest przez chorego, który w tym momencie przez specjalistyczną maseczkę wdycha tlen o stężeniu od 91 do 95%. Omawiany koncentrator tlenu, zwiększając stężenie tlenu w pęcherzykach płucnych, pomaga chronić na przykład przed kwasicą, będącą niebezpieczną pochodną niedotlenienia.

Potrzebę zainicjowania tlenoterapii można zweryfikować natychmiast po zaistnieniu u chorego paru podstawowych objawów. Wśród nich notuje się m.in. zaburzenia snu, nienaturalne wycieńczenie oraz poczucie zupełnego braku energii. Dodatkowo zmęczenie umysłowe oraz zauważalnie wyższą zachorowalność.

Z powodu bardzo częstego użytkowania koncentratora tlenu w trakcie tlenoterapii, powinieneś poważnie przemyśleć jego wybór. Najlepiej, by do rąk pacjentów docierały akcesoria relatywnie lekkie, nie za duże i przystosowane do łatwego transportu. Liczy się ekonomiczność, niegłośna praca, a ponadto łatwa eksploatacja czy działania związane z systematyczną konserwacją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *