Lifestyle Zdrowie

Zielona, aktywna i rozrywkowa – zobacz, jaka jeszcze jest Warszawa

Jaka jest Warszawa, nie wie nikt – wielka metropolia, stolica Polski, centrum kraju, dla wielu spełnienie marzeń o karierze. Na szczęście biznes nie jest jedynym obliczem tego miejsca. Żyje się tu szybko, intensywnie i zupełnie inaczej niż w pozostałych polskich miastach.


Nic dziwnego, że roczne spożycie kawy dwukrotnie przekracza średnią ilość wypijaną w kraju. Legendy mówią, że zaczęło się od Warsa i Sawy. Kontrowersyjnie, ponieważ imię Sawa noszone w opowieści przez kobietę jest tak naprawdę starosłowiańskim imieniem męskim. Potem nie było łatwiej – kryjówki, powstanie, siedziba królów i najeźdźców. Dzisiejsza Warszawa to kulturowa mieszanka. Nic zatem dziwnego, że wyróżniamy co najmniej 5 różnych stron miasta: zielone, aktywne, zajęte, smaczne i rozrywkowe!

Na zielono i aktywnie

5 dużych parków (21% powierzchni stolicy to tereny zielone!), 2 miejskie plaże (przez 25% warszawiaków uznawane za najszczęśliwsze miejsce), 275 km ścieżek rowerowych (aż 31% z nich znajduje się na Ursynowie), 6 popularnych tras biegowych rozsianych po całej Warszawie – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warszawa sprzyja długim spacerom, wysiłkowi fizycznemu i odpoczynkowi na świeżym powietrzu – nad wodą lub wśród drzew.

Praca w dzień, odpoczynek na wieczór

Ponad 1,2 miliona samochodów osobowych zarejestrowanych w Warszawie. Drugie tyle codziennie wjeżdża do miasta. Chociaż, co widać, wciąż wolimy poruszać się własnymi autami po 6000 dróg i ulic, to jedynym w kraju metrem każdego dnia jeździ aż 500 000 pasażerów! Dojechać nim można np. do centrum handlowego Arkadia (jak 38% mieszkańców) lub w okolice Galerii Mokotów, którą chętnie odwiedza kolejne 23% warszawiaków. 81% społeczności lubi spędzać czas wolny w gronie rodziny i bliskich. Przydadzą się do tego 252 różne puby i 193 kluby znajdujące się na terenie Warszawy. Niezależnie od tego, w której części miasta się mieszka, łatwo znaleźć miejsce na udany odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *