generator wody wodorowej
Różności Zdrowie

7 faktów i mitów na temat picia wody

Wszyscy wiedzą, jak bardzo ważna jest dla naszego organizmu woda. Nie powinniśmy nigdy doprowadzać do odwodnienia, ponieważ może mieć ono zgubne skutki zdrowotne. Na temat picia wody powstało przez ostatnie lata wiele mitów. Które informacje są prawdziwe, a które możemy jedynie włożyć między bajki?

Woda wypłukuje z organizmu toksyny – FAKT

Woda doskonale wpływa na oczyszczanie naszego organizmu. To wszystko dlatego, że pobudza pracę nerek, a to właśnie one zajmują się usuwaniem z naszego krwiobiegu toksyn. Dlatego też codziennie powinniśmy wypijać odpowiednią ilość wody, aby wspomóc nasz organizm w walce z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, które magazynowane mogą być przyczyną wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia stanów chorobowych.

Woda pomaga w odchudzaniu – FAKT

Picie dużej ilości wody jest polecane każdemu, ale przede wszystkim osobom, które walczą z nadprogramowymi kilogramami. Woda nie tylko wypłukuje z organizmu toksyny, ale również może wpłynąć na to, ile rzeczywiście jemy. Jednym ze sposobów na odchudzanie jest picie przed każdym posiłkiem szklanki wody. Powoduje to, że czujemy się wtedy bardziej pełni, a przez to też nie możemy zjeść tyle, ile zjedlibyśmy, gdyby nie uczucie sytości po wypiciu wody. W ten właśnie sposób możemy znacznie zredukować ilość spożywanych przez nas codziennie kalorii, a deficyt kaloryczny jest jedynym sposobem na zdrowe schudnięcie.

Wodę można przedawkować – FAKT

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że wody należy pić jak najwięcej i że niemożliwe jest przedawkowanie tej cieczy. Tymczasem, jeśli spożyjemy naprawdę dużą ilość wody, może się to skończyć dla nas tak zwanym przewodnieniem (inaczej mówiąc – zatruciem wodnym). Tak jak we wszystkim, tak i w piciu wody należy zatem zachować zdrowy umiar. Możemy doprowadzić bowiem do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, co może objawić się wymiotami, drgawkami i obrzękami.

Generator wody wodorowej to to samo co jonizator – MIT

Jonizator to urządzenie wciąż nieco bardziej popularne niż generator wody wodorowej, który jednak również zyskuje coraz większą ilość zwolenników, szczególnie w krajach takich, jak np. Japonia. Sprzęty te nie działają jednak tak samo. Dzięki jonizatorowi bowiem wyprodukować możemy wodę jonizowaną, natomiast generator wody wodorowej daje nam, jak sama nazwa wskazuje, wodę wodorową, która jest uważana obecnie na najzdrowszą na świecie. Wody takiej nie kupimy jednak w formie butelkowanej, ponieważ obecność aktywnego wodoru ma charakter nietrwały. Wodór może bowiem przenikać przez plastikowe ścianki butelek.

Woda gazowana jest szkodliwa dla organizmu – MIT

Wielu z nas żyje w błędnym przekonaniu, że dla naszego organizmu zdrowa jest jedynie zwykła woda. Wszystko, co gazowane kojarzy nam się bardzo źle. Być może dzieje się tak dlatego, że mamy uraz do słodkich, gazowanych napojów, których picie rzeczywiście nam szkodzi. Nie należy jednak wiązać tego z wodą gazowaną, która jest równie zdrowa, co zwykła woda bez gazu.

Najlepsza na pragnienie jest zimna woda – MIT

W upalne dni najchętniej pijemy lodowate napoje, wyjęte prosto z lodówki. Często dorzucamy do nich również kostki lodu. Wydaje nam się bowiem, że zimna woda to najlepszy płyn, jaki możemy dostarczyć naszemu spragnionemu organizmowi. Często jednak po wypiciu takiego napoju nadal mamy ochotę czegoś się napić i wcale nie czujemy się lepiej. Niewiele osób bowiem wie, że najlepiej pragnienie gasi woda letnia – świetnie, jeśli będzie ona w temperaturze naszego ciała. Być może w gorące dni nie mamy ochoty na sięganie po ciepłe napoje, jednak szybko po ich wypiciu odczujemy wyraźną ulgę.

Nie można pić podczas posiłku – MIT

Picie podczas posiłku nie wywołuje żadnych negatywnych skutków dla naszego organizmu. Panuje błędne przekonanie, że popijanie żywności może wpłynąć na jej gorsze trawienie ze względu na rozcieńczanie przez wodę soków żołądkowych. Jest to jednak mit, który powtarzany przez wiele lat przez nieuświadomione osoby urósł do dużej rangi. Pamiętajmy, że nie powinniśmy się bać picia wody ani przed posiłkiem, ani w jego trakcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *