Zdrowie

Ciepło i przytulnie w salonie – jak osiągnąć najlepszy efekt

Ogniskiem każdego domu jest bardzo ważne miejsce – salon. To właśnie tu przyjdzie nam spędzić najwięcej czasu, zwłaszcza po powrocie pod swój dach po całym dniu w zakładzie czy biurze. W salonie czytamy, zasiadamy przed telewizorem, wyciągamy planszówki i zażywamy smaku domowych pieleszy, przebywając ze znajomymi i członkami najbliższej rodziny. Warto zatem położyć nacisk na zaplanowanie tego pokoju. Gdy uda nam się właściwie to urządzić, stanie się on prawdziwą reprezentacyjną przestrzenią – zwierciadłem, w którym będzie się przeglądać cały nasz dom.

Na początek – dobór palety barw

Kolorystyka, jaką wykorzystamy w salonie, jest tak naprawdę dowolna i zależy od naszych osobistych preferencji. Najważniejsze, by członkowie rodziny mogli czuć się odpowiednio w salonie. Oczywiście, warto zadbać, aby kolorystyka była spójna. Z tego powodu najlepiej stanie się, jeśli wybierzemy motyw przewodni, który będzie obowiązywał w salonie. Zdecydujmy się na jakiś konkretny, silny odcień; nie zawadzi też konkretna stylistyka. Przez to łatwiejszy będzie dobór poszczególnych elementów uzupełniających wystrój, takich jak poduszki na kanapę, zasłony czy żyrandole do salonu. To właśnie duży mebel do siedzenia. określa najważniejszy punkt pomieszczenia. Wartościowym i funkcjonalnym dodatkiem do niej okaże się dyskretny stolik z niskim blatem lub wkomponowany w tło telewizor. Dzięki temu spędzimy w naszym salonie miłe chwile w gronie rodzinnym czy w towarzystwie znajomych. Także kominek, choć kosztowny, na pewno uczyni salon przyjemnym i ciepłym. To sprawdzone rozwiązanie, które dołoży pięknych chwil do umocnienie więzi rodzinnych i wyczaruje niezwykły nastrój. Jeśli zależy nam na sugestywnym charakterze, pozwolą go uzyskać mocne barwne akcenty. Atrakcyjny wzór na fototapecie zwróci uwagę gości w naszym mieszkaniu.

Projektowanie światła w salonie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielką rolę we wnętrzach odgrywa światło. Może się zdarzyć, że po zmianie oświetlenia nasz salon stanie się innym pomieszczeniem z całkiem nowym klimatem. Miłośnicy standardowych rozwiązań mogą zdecydować się w pokoju dziennym na żyrandol w ciekawym wzorze. Dla zwolenników czegoś bardziej nowoczesnego lepsze będą plafony do salonu. Dzięki temu patentowi zyskujemy wiele korzyści. Lampa przylegająca do sufitu daje rozproszone światło, które dotrze do każdego zakątka pomieszczenia. Plafony do salonu to dobre rozwiązanie również w niskich pokojach, gdyż zajmują mniej miejsca niż tradycyjne żyrandole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *