biokominek ogrodowy
Bez kategorii

Jak rozpalić ognisko nie niszcząc przy tym trawy?

Ognisko to niewątpliwe duża atrakcja podczas spotkań z przyjaciółmi czy z rodziną, ponieważ tworzy niczym niezastąpiony klimat. Nie każdy jednak chce, aby jego zadbana ogrodowa trawa została wypalona, ze względu na chęć zrobienia ogniska. Idealnym rozwiązaniem będzie wówczas biokominek ogrodowy, który bez niszczenia trawy, zapewni prawdziwe płomienie. Jak zorganizować bezpieczne ognisko w ogrodzie?

 Ognisko w ogródku – czy jest legalne?

Polskie przepisy prawne nie zabraniają w żaden sposób organizowania ogniska w prywatnym ogródku, pod warunkiem, że palenisko spełnia wszystkie wymagania przepisów przeciwpożarowych. Oznacza to, że nasze ognisko nie powinno znajdować się w pobliżu żadnych materiałów łatwopalnych. Dodatkowo musi być umieszczone w odległości większej niż 4 m od granicy sąsiednich działek oraz w odległości większej niż 10 m od miejsc, w których występują palne płody rolne. Istotna jest również odległość ogniska od lasu – musi być ona większa niż 100 m. Należy jednak pamiętać, że ognisko nie może powodować dużej ilości dymu czy nieprzyjemnego zapachu, który będzie niekomfortowy dla sąsiadów. Jest to bardzo trudne, dlatego warto postawić na biokominek ogrodowy.

Biokominek ogrodowy – ognisko w przydomowym ogrodzie

Biokominek ogrodowy to doskonałe rozwiązanie, pozwalające na poczucie prawdziwych płomieni w swoim własnym ogrodzie, bez generowania nieprzyjemnego dymu czy intensywnego zapachu. Biokominki działa na bazie ekologiczne paliwa, które spalanie powoduje jedynie powstanie pary wodnej i niewielkiej ilości dwutlenku węgla, która w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu człowieka. Dlatego też uznawane są one za ekologiczne i bezpieczne dla środowiska źródło energii. Rozpalając biokominek ogrodowy możemy więc być pewni, że nie będzie on powodował dyskomfortu dla żadnego z sąsiadów. Pozwoli to, cieszyć się jego płomieniami podczas przyjęć, bez obaw, że zostaną one przerwane w nieprzyjemnych okolicznościach. Dodatkowo biokominek ogrodowy, poza wytworzeniem przyjaznych i klimatycznych płomieni, podobnie do klasycznego ogniska, będzie doskonałym źródłem ciepła podczas chłodniejszych dni czy wieczorów. Biokominki do ogrodu, ze względu na duży wybór kształtów i kolorów, mogą być również doskonałym uzupełnieniem aranżacji całego ogrodu – są więc nie tylko funkcjonalne, ale także mają wpływ na estetykę ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *