wanna-dla-niepełnosprawnych
Dom

Masz swój własny lokal? Pamiętaj, by dostosować przestrzenie dla osób z niepełnosprawnościami

Na dzień dzisiejszy, jeśli chcemy otworzyć swój własny lokal to przepisy na pewno są zdecydowanie inne niż jeszcze jakiś czas temu. Przede wszystkim konieczne jest spełnienie pewnych wymogów, gdyż w przeciwnym wypadku zostanie nam to uniemożliwione.

O czym trzeba pamiętać otwierając swój własny lokal?

Podczas, gdy decydujemy się na otwarcie własnej działalności zawsze musimy skupiać się na wielu rzeczach, aby niczego nie przeoczyć. Jeśli czegoś nie dopilnujemy to niestety może okazać się, że taki lokal zostanie zamknięty. Jednym z ważniejszych czynników może być to, że powinien być on w jak największym stopniu dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zatem jak powinno to wyglądać? Oczywiście można powiedzieć, że każda niepełnosprawność jest inna, jednak w takim lokalu na pewno powinno być w miarę możliwości jak najbardziej płasko, gdyby okazało się, że będzie to osoba na wózku inwalidzkim. Niestety nawet najmniejszy próg czy uskok może okazać się sporym utrudnieniem dla takiej osoby, a nawet sprawić, że nie będzie ona miała jak przemieścić się z jednego miejsca do drugiego. Innym niesamowicie ważnym czynnikiem jest przystosowanie łazienek – tutaj przede wszystkim powinny być poręcze i uchwyty oraz oczywiście możliwie jak najwięcej wolnej przestrzeni, która umożliwi wjazd wózkiem do takiej łazienki. Gdy w łazience tej będzie możliwość kąpieli to dobrym wyborem mogą okazać się wanny dla niepełnosprawnych, które posiadają specjalny otwór, a dzięki niemu takiej osobie jest zdecydowanie łatwiej do takiej wanny wejść.

Wanny dla niepełnosprawnych – dlaczego warto?

Tak jak już wcześniej było wspomniane wiele zależy od tego jakiego rodzaju jest to łazienka, jednak chcąc umożliwić tam osobom kąpanie się w łazience dla niepełnosprawnych warto zainwestować w wanny dla niepełnosprawnych, gdyż logiczne jest to, że w przypadku klasycznej wanny osoba będąca na wózku po prostu nie da rady do niej wejść. Wbrew pozorom tego typu wanny wcale nie są dużo droższe od klasycznych i raczej nie jest to jakiś wielki koszt. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić to na pewno warto dokonać zakupu przez Internet, ponieważ w ten sposób bardzo często możemy kupić ją o wiele taniej. Co więcej zostanie nam ona dostarczona pod wskazany adres, a co za tym idzie nie będzie trzeba samemu męczyć się z jej wniesieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *