Firma

Niedziele bez handlu – co zmieniły w naszym życiu?

Niezmiennie głośna sprawa niedzielnego zakazu handlu do dnia dzisiejszego budzi zażarte narady w gronie szczerych sprzymierzeńców i najbardziej zawziętych krytyków pomysłu. Nie koncentrując się na tym, komu przyznać rację, najpewniej w pewnej sprawie pozostaniemy zgodni – taka decyzja ma wpływ na wiele płaszczyzn naszego życia.

Czym zastąpiono wizyty w centrach handlowych?

Idealna wizja na temat niedzieli wolnej od handlu to przemiły czas wolny spędzany pośród najbliższych oraz najzwyczajniej relaks bez zwyczajowego kolejnych zakupów, a co najbardziej istotne nieodwiedzanie okolicznych centrów handlowych. Całkiem sporo z nas miało mieć możliwość cieszenia się oprócz tego dniem pozbawionym pracy oraz dodatkowym czasem na własne sprawy – tak naprawdę dotyczyć to będzie to jednak jedynie ludzi zatrudnionych w sektorze handlowym. Jak wygląda to wszystko w rzeczywistości? Zgoda, jakaś część ludzi istotnie ma szansę znaleźć wtedy znacznie więcej czasu dla najbliższych bądź swoje hobby. Pozostali jednak, nieukojeni w efekcie myślenia o braku szansy wyjścia do najbliższego sklepu, odkrywają inne miejsca, w których mają możliwość pozyskać najważniejsze sprawunki – jak np. stacje benzynowe czy osiedlowe sklepiki. Na pewno będziemy potrzebowali nieco czasu, żeby przywyknąć do konieczności zaopatrywania się w niezbędne zapasy przed niedzielą.

Kto na tym zyska?

Nie wszyscy potrafimy pogodzić się z faktem istnienia wolnego dnia bez zakupów – skoro nawet dzikie tłumy nie potrafiły przeszkodzić wielu z nas dotąd w coniedzielnych wędrówkach po najbliższych galeriach handlowych. Dokąd więc mają szukać szczęścia osoby spragnione window shoppingu? Wystarczy smartfon lub tablet, żeby kontynuować ulubione weekendowe tradycje w wirtualnych przestrzeniach handlowych. Sklepy PrestaShop, Shoper czy Magento to wspaniałe miejsce do spełnienia najśmielszych konsumenckich fanaberii i to bez wychodzenia z mieszkania. To pewne, że zakaz handlu w sklepach stacjonarnych przyjęło z z wielkim zachwytem całe mnóstwo przedsiębiorców online, jacy z pewnością mają szansę od całkiem niedawna napawać się dodatkowymi obrotami właśnie dzięki zakupom osób chcących weekendowych nabytków. Obierając za cel sklepy PrestaShop i inne zrobimy przecież to, na co tylko mamy ochotę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *