Dom

Remont łazienki – co poprawi jej wygląd?

Nowe oblicze naszej łazienki jest bardzo kuszące, jednak ten bałagan, mycie u sąsiadów i wożenie prania do rodziny… najlepiej byłoby jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w jednej chwili zrobić remont. Niby nie realne, ale czy na pewno?

Zrywanie kafelków, armatury i wymiana na nowe to nie jedyna forma przeprowadzenia remontu. Z powodzeniem niektóre elementy można odrestaurować. Jest to podejście nie tylko oszczędne, ale również ekologiczne. Ściany można odświeżyć, malując nie tylko tynki, ale również kafelki. Wbrew pozorom farby do kafelków są bardzo trwałe i efekt może być bardzo dobry, o ile zrobimy to profesjonalnie. Czasem, kiedy kafelki nie są w złym stanie, samo odświeżenie fug sprawi, że łazienka będzie wyglądała dużo lepiej. Aby nieco odnowić sedes, wystarczy kupić nową deskę klozetową i dokładnie usunąć kamień z muszli. Dzięki temu całe WC będzie wyglądało jak nowe. Do tego dodatki w postaci pojemników na kosmetyki, nowa lampa, wieszak na ręczniki i gotowe. Klimat nadadzą również chodniki łazienkowe. Mamy do wyboru puchate, mięciutkie, gąbkowe czy plastikowe. Chodniki łazienkowe pod wannę można kupić w komplecie z chodnikami pod WC. Należy zwrócić uwagę, jak dane chodniki łazienkowe się czyści. Najlepsze są te, które można prać w pralce.

Co nowego wybrać ?

Kiedy nasza łazienka jest już bardzo wysłużona, nie ominiemy generalnego remontu. Wtedy niestety musimy kupić wszystko nowe. Wiąże się to zazwyczaj z przeorganizowaniem przestrzeni, często trzeba nawet kupić nową pralkę tak, aby wpasować ją w odpowiednie miejsce, szczególnie kiedy mamy małą łazienkę. W takich sytuacjach warto zainwestować i poprosić o pomoc w projektowaniu łazienki fachowca. To może być dość kosztowne rozwiązanie, ale jeśli chcemy, żeby bieżący remont wystarczył na lata, jest to dobry pomysł. Również należy zwrócić uwagę na jakość materiałów. Dobrej jakości armatura czy brodzik wytrzyma dłużej niż kupiony najtańszy egzemplarz. Pamiętajmy, że im bardziej klasyczne wnętrze, tym łatwiej jest je odświeżyć poprzez dodatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *