Różności

Jak urlop wybrać?

Kiedy nadchodzą upragnione wakacje, miliony ludzi na całym świecie szykuje się do urlopów. Niektórzy mają już o wiele wcześniej zaplanowany wyjazd i miejsce, gdzie się zatrzymają, natomiast druga grupa osób wybiera tzw. spontan. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swój niepowtarzany urok.

Spokój i cisza, czy zgiełk i tłumy ludzi?

Podczas planowania terminu urlopu pojawia się często pytanie o miejsce, w którym najlepiej się odpocznie. Czasami w rodzinie nie można dojść do porozumienia, ponieważ jedni chcą spędzić czas wolny na tzw. odludziu, a inni wolą zgiełk dużego miasta. Dla wielu osób ta pierwsza opcja jest ciekawszym rozwiązaniem, oczywiście z możliwością zrobienia sobie np. jednodniowej wycieczki do większego miasta, czy udania się na imprezę taneczną. Czasami taka forma relaksu jest potrzebna – zaczerpnięcie wiedzy o innej kulturze, poznawanie nowych osób i aktywny relaks. Dobrze później wrócić do swojego cichego miejsca, gdzie słychać tylko szmer wody, granie świerszczy i inne dźwięki przyrody, których można słuchać godzinami. Wspólne grillowanie czy palenie ogniska, granie na gitarze i spacery po górach lub brzegiem jeziora – czy można chcieć czegoś więcej? Okazuje się, że tak! Koniecznie jest jeszcze przytulne lokum, w którym można urządzić się po domowemu. Jednym z   najlepszych rozwiązań na letnie (i nie tylko) wypady są domki holenderskie, które stały się hitem ostatniego lata.

Własna działka najlepszym wyborem

Gdzie może być  lepiej, jak na swojej działce? Jeśli ktoś ma takie miejsce w górach, nad morzem czy w innej uroczej okolicy, to jest dużym szczęściarzem. Oczywiście można tez miło spędzić czas na działce w swoim miejscu zamieszkania, jeśli tylko teren będzie dobrze zagospodarowany. Domki holenderskie to świetne rozwiązanie, bo po niewygórowanych kosztach można mieć ciche, przytulne lokum na działce i odpoczywać każdego dnia na łonie natury. Ważne jest to, że tego typu domki mają pełną instalację elektryczną i kanalizacyjną, oraz są ocieplane. Jeśli jednak mają służyć w zimie, wtedy konieczne jest solidniejsze ocieplenie, ponieważ materiał z jakiego są zbudowane (blacha, wełna mineralna), nie posiada wysokich wartości termicznych. Co więcej, nie trzeba być właścicielem domku holenderskiego, aby mieć pozwolenie na budowę. Jeśli budynek nie przekracza 35 m 2, nie trzeba mieć pozwolenia na budowę.

Domki holenderskie to wielkie udogodnienie dla osób, które lubią podróżować i odpoczywać z dala od miejskiego zgiełku. Jednorazowa inwestycja jest naprawdę opłacalna, jeśli tylko domek będzie przydatny. Zaoszczędzone pieniądze na kosztach wynajmu kwatery czy pokoi hotelowych można przeznaczyć  na wakacyjne atrakcje, których nigdy dosyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *