Dom Różności

Zestawy garnków – jaki jest najlepszy?

Kupując zestawy garnków, musimy zastanowić się, ile pieniędzy chcemy na nie wydać, i jakich konkretnie garnków potrzebujemy. Ważne jest też to, jaki rodzaj kuchenki posiadamy. Zanim kupimy zestaw garnków, zastanówmy się nad kilkoma rzeczami.

Do czego są nam potrzebne?

Choć to zdanie brzmi głupio, bo to oczywiste, że garnki potrzebne są do gotowania, to w rzeczywistości pytanie nie jest aż tak bezsensowne. Zestawy garnków mogą być mniej lub bardziej urozmaicone i przeznaczone do różnych dań, dlatego zanim kupimy zestaw sobie albo komuś na prezent, musimy się zastanowić, do czego konkretnie będą one używane. Czy gotujemy tylko sporadycznie, dla siebie i najbliższych, czy też gotujemy często i dla większej rodziny? Ważne jest także to, czy sposób gotowania jest raczej amatorski, czy wszedł na wyższy poziom? Jeśli nie potrzebujemy „cudów”, to nie musimy kupować zestawu, który składa się z wielu garnków, a wystarczy nam mniejszy zestaw ze stali nierdzewnej. Inaczej wygląda sprawa z gotowaniem dla większej liczby osób, czy też gotowanie bardziej profesjonalne. Wtedy warto zastanowić się nad innego rodzaju zestawem. Zestawy garnków są różne, ale rzadko są mieszane, dlatego warto sięgnąć po np. duży zestaw garnków ze stali nierdzewnej i dokupić do tego garnek czy patelnię żeliwną, której będzie można używać też jak blachy i potrawy będzie można zapiekać w piekarniku, bez martwienia się, że to ją uszkodzi.

Na co zwracać uwagę?

Kiedy już wiemy, jakiego rodzaju i jakiej ilości garnków potrzebujemy, musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy – przede wszystkim, na to, do jakiej kuchenki są one dostosowane. Jeśli mamy kuchenkę indukcyjną, musimy pamiętać o tym, że potrzebujemy specjalnych garnków dostosowanych do tego typu kuchenek. W innym razie, garnki będą nie do użytku. Ewentualnością jest dokupienie specjalnych podkładek pod garnek, żeby móc ich użyć, ale lepiej będzie szukać takich zestawów garnków, które są dostosowane do indukcji – nie trzeba dwa razy wydawać pieniędzy. Druga sprawa, to grubość dna. Zwróćmy na to uwagę, bo jeśli kupimy zestaw ze zbyt cienkim dnem, nasze gotowanie będzie utrudnione – w tego typu garnkach łatwiej jest przypalić potrawy i trzeba bardziej uważać.

Ładne czy praktyczne?

Zestawy garnków mogą być albo ładne, albo praktyczne… Ale czy to prawda? Na szczęście, niekoniecznie. Jeśli kupując zestawy garnków chcemy, by były one nie tylko praktyczne, ale i ładne, nie musimy się martwić. Emaliowane garnki mogą mieć wyjątkowe i piękne zdobienia (choć nie nadają się do używania pod każdym względem, te przeznaczone są głównie do gotowania, nie do smażenia), zaś garnki rzymskie zaskakują swoim wyglądem. Wybierając wyposażenie do swojej kuchni, nie musimy kierować się tylko praktycznością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *