krzesełko do wanny
Dom Różności

5 praktycznych rozwiązań do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, którego aranżacja większości z nas spędza sen z powiek. Pół biedy gdy łazienka jest przestronna i możemy sobie pozwolić na różne alternatywy, ale co zrobić gdy każdy centymetr kwadratowy jest w cenie, a miejsca na dodatkowe bajery jest krytycznie mało?

Płytki, na których się nie poślizgniesz

Obecnie w sklepach budowlanych dostępny jest szeroki wybór płytek o właściwościach antypoślizgowych. Ich montaż warto rozważyć szczególnie gdy w domu mamy małe dzieci lub osoby starsze, dla których ryzyko upadku jest znacznie większe. Poza płytkami możemy zdecydować się na różnego rodzaju powłoki antypoślizgowe w formie farby lub sprayu, które na dają się nie tylko do zabezpieczenia podłogi, ale sprawdzą się też na dnie wanny, czy brodzika.

2w1, czyli toaleta z funkcją bidetu

Połączenie bidetu i toalety to ciekawe rozwiązanie szczególnie do małych wnętrz. Obecnie, najnowsze modele desek dają nie tylko możliwość podmycia miejsc intymnych, ale też dostosuj się do naszych upodobań. Możemy dobrać siłę, kierunek, intensywność i temperaturę strumienia wody.

Krzesełko do wanny – nie tylko dla seniorów

Krzesełko do wanny kojarzymy raczej ze stanem niepełnosprawności ruchowej, ale nic bardziej mylnego. Ten przedmiot, dobrze nam znany z innych aspektów życia, świetnie sprawdzi się również w kąpieli. Krzesełko do wanny to świetne rozwiązanie, kiedy Twoja wanna nie posiada wbudowanego siedziska lub ławeczki. Taki taboret znacząco ułatwi pielęgnację stóp, depilację, a także znacząco ułatwi korzystanie z wanny kobietą ciężarnym lub osobom z nadwagą.

Lustro, które nie zaparuje

Wychodzisz z wanny po kąpieli, chcesz wysuszyć włosy, nałożyć maseczkę na twarz, albo zrobić make-up, a tam co? Zaparowane lustro. Znasz to, prawda. W ruch idzie ręcznik, suszarka, albo ręka… Cokolwiek, byle tylko móc się przejrzeć. Na szczęście mamy na to proste rozwiązanie – mata grzewcza pod lustro. Dzięki temu prostemu udogodnieniu nawet po gorącym prysznicy będziesz wyraźnie widzieć swoje odbicie w lustrze i unikniesz frustracji.

Automatyczne oświetlenie LED przy lustrze

To świetne rozwiązanie stosowane już w większości nowoczesnych łazienek. Po pierwsze nie zagracasz przestrzeni dodatkowym elementem jakim jest lampka. Po drugie równomiernie oświetlasz lustro z każdej strony, co znacznie ułatwia wykonanie makijażu. Po trzecie jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ekonomiczne, a do tego jeszcze praktyczne. W zaawansowanych modelach możesz nawet włączać oświetlenie konkretnym ruchem dłoni, dzięki czemu nie musisz mokrą lub nakremowaną dłonią dotykać włącznika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *