sklep z chemią
Dom Różności

5 sprawdzonych sposobów na okna bez smug

Piękne, lśniące okna bez smug są marzeniem niejednej pani domu. Proces mycia okien spędza sen z powiek przynajmniej dwa razy w roku, a na całą operację trzeba przeznaczyć sporą ilość czasu. Jak myć okna, by zachwycały czystością?

Pogoda musi sprzyjać myciu okien

Choć warto mycie okien zaplanować wcześniej, bo wymaga sporo czasu, to nie warto się upierać przy konkretnym dniu, bo niestety możliwość czyszczenia okien zależna jest od… Pogody. Okien nie myjemy w pełnym słońcu i na mrozie (choć na to drugie chyba tylko nadgorliwy, by się zdecydował) Idealny dzień na mycie okien jest pochmurny, ale bez deszczu.

Poleruj ścierką ze sztucznych włókien.

Popularne ściereczki z mikrofibry lub w wersji tradycyjnej nylonowe rajstopy świetnie sprawdzają się jako materiał do wycierania i polerowania szyb. Sztuczne włókna dobrze zbierają brud, przyciągają kurz i pyłki, dzięki czemu do lekko zabrudzonych okien może nam wystarczyć tylko woda i ścierka.

Dwie strony szyb myj w przeciwnych kierunkach

Myjąc szyby od wewnątrz poziomo, a od zewnątrz pionowo (lub na odwrót) będziesz wiedzieć, po której stronie są zacieki. To znacznie ułatwi końcowe czyszczenie i polerowanie okien na błysk.

Nadaj szybom błysku

Błyszczące szyby wcale nie są tak trudne do uzyskania, jak się wielu wydaje. Do końcowego etapu mycia wystarczy użyć gliceryny (lub płynu, który ją zawiera), octu, bądź środka na bazie alkoholu.

Sklep z chemią – dlaczego warto szukać u specjalistów

Sklep z chemią gospodarczą to nie tylko miejsce, w którym znajdziemy potrzebne akcesoria i środki do mycia okien. W dobrze zaopatrzonym miejscu, z profesjonalną obsługą zawsze możemy liczyć na wartościowe rady i dobór odpowiednich produktów i nie zawsze musi to być gotowy płyn do mycia szyb. Jeżeli nie chcemy się ruszać z domu i szkoda nam energii na dźwiganie dodatkowych butelek z zakupów, to w środki czyszczące z powodzeniem możemy się też zaopatrzyć on-line. Może się okazać, że internetowy sklep z chemią ma pełną ofertę, w sporo niższych cenach, a do tego produkty przyjdą prosto pod nasze drzwi. Obecnie wiele sklepów w opcjach ma zaprogramowane komponowanie całych zestaw i z automatu polecone nam zostaną produkty, bez których proces sprzątania nie przebiegnie tak sprawnie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które warto docenić, bo dzięki niemu nie musimy się martwic, że zapomnimy czegoś, co będzie nam potrzebne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *