Różności

 Jak wygląda praca animatora

Szukanie swojego miejsca na świecie jest coraz trudniejsze. Aktualnie jest tyle zawodów i możliwości rozwoju, że ciężko czasami zdecydować co będzie lepsze dla danego człowieka. Jednym z zawodów, gdzie można się bawić, tańczyć i wszystko inne jest animator.

Animator

Jest to osoba, która będzie animować zabawy dla jakiejś grupy osób. Będzie starała się dogodzić im, a przy tym się dobrze bawić. Jest to praca raczej sezonowa, jednak niektóre osoby wykonują ją przez cały rok i utrzymują się tylko z tego. Jest to zawód bardzo ściśle powiązany z turystyką, ponieważ bardzo często animatorzy wyjeżdżają do innych krajów i tam na obozach lub w hotelach robią to co najlepiej potrafią.

Kurs animatora

Kurs animatora można zrobić w praktycznie każdym mieście. Jedynym wymogiem jest ukończone 16 lat, więc naprawdę nie potrzeba mieć nie wiadomo jakich rzeczy ukończonych żeby zrobić ten kurs. Na takim kursie będzie można nauczyć się:
– wszystkie co jest związane z animacjami,
– jak przygotować się do pracy animatora,
– zabaw, które są najczęściej tworzone,
– kursu pierwszej pomocy.

Kurs animatora pomoże zorganizować zajęcia dostosowane do grupy. Jeśli jedzie ktoś do hotelu, który ma basen to animator od razu pomyśli, że będzie można zrobić tam zajęcia z aqua aerobiku. Dla osób w średnim i starszym wieku na pewno dobre będą zajęcia fizyczne lub rozciąganie, które z rana bardzo dobrze pobudza organizm do dalszej pracy. Kurs animatora pomaga również rozwinąć się samej osobie, ponieważ pobudza jej wyobraźnie, a także pomaga w relacjach z innymi. Z grupą trzeba dobrze współpracować, żeby ludzie po prostu chcieli ćwiczyć i się rozwijać. Dla najmłodszych można zorganizować grę w podchody lub chowanego w jakimś zagajniku, wszystko leży w wyobraźni osoby, która tworzy zabawy.

Cena kursu

Za niewielkie pieniądze, bo kursy kosztują od 150 do 500 zł można zrobić kurs, który będzie ważny do końca życia. Będzie można spróbować swoich sił w innej dziedzinie i dobrze się przy tym bawić z dziećmi lub starszymi osobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *